0%
Bizden Haberler

KARDEŞ ŞEHİR PROJESİ KABUL EDİLDİ.

Sinaia Belediyesi, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) ile Aydın Turist Rehberleri Odası’nın (ATRO)takları arasında yer aldığı proje Sinaia ile var olan ilişkiler

18.12.2018
140 kez Okunmuştur.

KARDEŞ ŞEHİR PROJESİ KABUL EDİLDİ.

Aydın Turist Rehberleri Odası olarak projetağı olduğumuz Kuşadası-Sinaia Kardeş Şehir İlişkilerinin Sürdürülebilir Turizm Alanında Katılımcı Yaklaşımla Güçlendirilmesi Projesi kabul edilmiştir.
 
Kuşadası Belediyesi tarafından Avrupa Birliği’ne “Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı” kapsamında yapılan Kuşadası-Sinaia Kardeş Şehir İlişkilerinin Sürdürülebilir Turizm Alanında Katılımcı Yaklaşımla Güçlendirilmesi Projesi Sinaia Belediyesi, Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Derneği (KODER) ile Aydın Turist Rehberleri Odası’nın (ATRO)takları arasında yer aldığı proje Sinaia ile var olan ilişkilerin geliştirilmesi hedefleniyor.
 
Kuşadası Belediyesi, ilçenin Romanya’daki kardeş şehri Sinaia ile ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla önemli bir adım attı. AB tarafından teklif çağrısı yapılan Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı’na, Kuşadası-Sinaia Kardeş Şehir İlişkilerinin Sürdürülebilir Turizm Alanında Katılımcı Yaklaşımla Güçlendirilmesi Projesi ile yapılan başvuru olumlu sonuçlandı. Kuşadası Belediyesi proje ile, toplam program bütçesinin yüzde 90’ına tekabül eden 125 bin 447 avro hibe almaya hak kazandı. 
Eklenme Tarihi : 18.12.2018
Güncelleme Tarihi : 20.5.2019